رفتن رسیدن است ...

امروز 40 توشه برای راه، 40 مطلب ارزنده از سخنان امام خامنه ای  می باشد را برای شما آماده کردم . باشد که با عمل به این دستورالعمل ها بتوانیم از تعداد روزهای غیبت بکاهیم، ان شاالله

 

1. گام اول

اولین و مهم‌ترین قدم خودسازى این است كه انسان به خود و به اخلاق و رفتار خود با نظر انتقادى نگاه كند؛ عیوب خود را با روشنى و دقت ببیند و سعى در برطرف كردن آن‌ها داشته باشد. این از عهده‌ى خود ما برمى‌آید و این تكلیفى بر دوش ماست.

خطبه‌هاى نماز عید سعید فطر25/9/80

 

2.بین خود و خدا

یكى از ویژگی‌ها كه بسیار مهم است تا براى خودسازى به آن توجه كنیم و شاید جنبه‌ى تقدمى هم داشته باشد، «اخلاص» است. اخلاص عبارت است از كار را خالص انجام دادن و این‌ كه كارى را مغشوش انجام ندهیم [...] خالص بودن عبادت و خالص بودن عمل، این است كه براى خدا باشد. در بین مردم، متأسفانه خیلى رایج است كه كارهاى خوب خودشان را بر زبان بیاورند و بگویند. كأنّه توجه ندارند كه نباید كار نیك را به زبان آورد و گفت كه ما مى‌خواهیم این كار را بكنیم یا ما این كارها را مى‌كنیم. البته برخى جاها استثناست. در جاهایى، بعضى از كارها باید در علن انجام گیرد. در روایات در باب صدقه آمده است كه «صدقه‌ى سِرّ» این ثواب را دارد و «صدقه‌ى علانیة» این ثواب را. یا مثلاً عبادات گروهى، جلوى چشم مردم انجام مى‌گیرد و باید انجام گیرد و این از شعائر الهى است، اما بسیارى از عبادات یا اغلب عبادات، آن روابطى كه بین خود انسان و خداست -ذكر، توجه، دعا، نافله، شب‌زنده‌دارى، سحرخیزى، احسان و كارهاى نیك- باید بین خود انسان و خدا بماند.

روز اول ماه مبارك رمضان 4/12/71

 

3. طبیب خود باشیم

طبیب خودتان باشید. بهترین كسى كه مى‌تواند بیمارى ما را تشخیص دهد، خودمان هستیم. بیاورید روى كاغذ. بنویسید «حسد». بنویسید «بخل». بنویسید «بدخواهى براى دیگران؛ وقتى كسى به خیرى مى‌رسد، ما ناراحت مى‌شویم.» بنویسید «تنبلى در كار». بنویسد «روح بدبینى به نیكان و صالحان». بنویسید «بى‌اعتنایى به وظایف». بنویسید «علاقه به خود؛ شدیداً به خودمان علاقه داریم.» ماه رمضان فرصتى است كه یكى‌یكى این بیماری‌ها را تا آن‌جایى كه بشود، برطرف كنیم.

روز اول ماه مبارك رمضان 4/12/71

 

4. پولادین خواهید شد اگر ...

در درجه‌ى اول، جوان دانشجو و دانش‌آموز باید خودسازى كند. خودتان را با تربیت دینى بسازید. امور تربیتى خوب است. معلم تربیتى خوب است. گوینده‌ى تربیتى خوب است، اما آن كسى كه از درون خود، موعظه كننده و تربیت كننده‌اى نداشته باشد، -واعظٌ مِنْ نَفْسِهِ- این تربیت‌ها به كارش نمى‌آید. خودتان را بسازید، با نفس مبارزه كنید، اجراى حكم الهى را در محدوده‌ى شخص خودتان بزرگ بشمارید و به نماز، به توجه به خدا، به دعا و به توكل اهمیت بدهید. این شما را پولادین خواهد كرد.

دیدار با گروهى از دانشجویان و دانش‌آموزان15/8/70

 

5. خاکریزهاتان را محكم كنید

مراقب باشید. مواظب باشید و خاك‌ریزهایتان را محكم كنید تا دشمن نتواند در سنگرهاى شما نفوذ كند. با این روحیه‌ى ایمانى و استوار است كه مى‌توانید شاخ استعمار را بشكنید و اسلحه را از دستش بگیرید تا ملتتان بتواند نفسى بكشد، تا بتوانید كشور را بسازید، تا بتوانید سطح زندگى را بالا ببرید، تا بتوانید مشكلات و گره‌هایى را كه میراث سال‌های دوران استعمار و سلطه‌ی اجانب است، از بین ببرید.

در اجتماع مردم مشهد و زائران امام ‌رضا(ع) در روز عید فطر 15/01/1371

 

منبع : khamenei.ir


ادامه مطلب
تاریخ : دوشنبه 19 دی 1390 | 11:39 | نویسنده : ღ رهگذر غریب ღ | نظرات

 

 

برای دیدن بقیه کاریکاتورها به ادامه مطلب مراجعه کنید.


ادامه مطلب
تاریخ : دوشنبه 12 دی 1390 | 18:05 | نویسنده : ღ رهگذر غریب ღ | نظرات

بسی ناسزا ها بسیجی شنید

صبوری نمود و بصیرت گزید

به لطف خدا چون که دی ماه شد

دل خلق از آن فتنه آگاه شد

به روز نهم محشری شد بپا

تو گوئی زمین لرزد از این سپاه

خدایا به این خلق بی واهمه

عیان کن رخ مهدی فاطمهتاریخ : دوشنبه 12 دی 1390 | 16:34 | نویسنده : ღ رهگذر غریب ღ | نظرات

این نُه دی فتح و یوم الله ماست
افتخار مردم آگاه ماست
روز خیل رهروان با وفاست
جلوه گاه قدرت دست خداست
روز سیل مردم و شور و خروش
خون مردان مسلمان شد به جوش
روز عشق و غیرت و شوق حضور
روز خیل مردم و شور و شعور
روز بیداری نسل حیدری
روز مرگ فتنه و روشنگری
روز پایان تمام فتنه ها
روز بطلان تمام خدعه ها
روز سیلی بر دهان فتنه گر
روز گشتن عمر اهریمن به سر
جوشش خود جوش مردان و جهاد
استقامت یکدلی  و اتحاد
روز عشق و سروری آزادگی
بر ولی این زمان دلدادگی
روز بیعت با ولی این زمان
قائد حق نائب صاحب زمان
رهبر والای ما و این ولی
سید و سالار ما سید علی
روز مشق و عبرت آموزی شده
گاه درس و غیرت اندوزی شده
عاشقی در این نه دی جان گرفت
روز احیاء وفا عنوان گرفت
هرچه گویم از نه دی من سخن
باز می ماند چو یک خرمن سخن
هرچه گویم من از آن شرح و بیان
مانَدَش ناگفته هایی بیش از آنتاریخ : دوشنبه 12 دی 1390 | 16:03 | نویسنده : ღ رهگذر غریب ღ | نظرات

 

 

 توصیه اکید میکنم حتما یه سری به ادامه مطلب بزنید ... قدر این لحظات رو بدونید و دیدن این عکسارو از دست ندید ...!  

یه بارم شده تو عمرتون حرف این بنده خدا رو گوش کنید !!! ضرر نمیکنییییییییا


ادامه مطلب
تاریخ : شنبه 10 دی 1390 | 17:55 | نویسنده : ღ رهگذر غریب ღ | نظرات

      بی خامنه ای شعار هم عهدی چیست ؟!

                          بی خامنه ای ندای یا مهدی چیست ؟!

                                                هر کس که نشد فدایی خامنه ای 

                                                                     بی شک تو بدان فدایی مهدی نیست

 

       به ایران رهبری فرزانه داریم

                          اشارت او کند جان می سپاریم

                                                 چو شمشیر آخته ، در دست اوییم

                                                                        بمیرید از حسد سرمست اوییم

   صف آراییست اما در غبار است

                          میان فتنه ره دشوار و تار است

                                                چراغ راه ما را جز ولی نیست

                                                                        کسی رهبر به جز سید علی نیست

 تاریخ : شنبه 10 دی 1390 | 17:32 | نویسنده : ღ رهگذر غریب ღ | نظرات

 

برای دیدن بقیه عکسها فقط لازمه روی گزینه ادامه مطلب کلیک کنید تا عکسهای زیبایی از این حماسه حضور را مشاهده کنید ...

نبینی ضرر کردیا !!! نگی نگفتی ...!


ادامه مطلب
تاریخ : شنبه 10 دی 1390 | 14:02 | نویسنده : ღ رهگذر غریب ღ | نظرات

همه می دانیم که دلها دست خداست. آورنده مردم به عرصه ی خیابانها و عامل این حضور عظیم مردمی، در مراسم های گوناگون مثل 22 بهمن، روز قدس و در این دو سال 9 دی، خدای متعال است. دست قدرت اوست و دلها دست اوست. در قضیه 9 دی سال 88 یک نکته اساسی وجود دارد و آن نکته، بر می گردد به هویت و ماهیت انقلاب یعنی همان روحی که حاکم بود بر اصل انقلاب ما و حضور عظیم بی نظیر تاریخی در سال 57 - در 9 دی این روح به شکل بارزی نشان داده شد - به طوری که جای انکار و تردید و تأمل را برای هیچکس از بدخواهان، دوستان، دشمنان و دیگران باقی نگذاشت. آن روح چه بود؟ روح دیانت حاکم بر دلهای مردم. پس اینجا ما دو عنصر در کنار هم داریم: یک عنصر، عنصر مردم است که مردم در هر کشور و جامعه ای، اگرچنانچه همت کنند، بصیرت به خرج بدهند، عمل کنند و وارد میدان بشوند؛ همه مشکلات را  می توانند حل کنند. یعنی بزرگترین کوهها در مقابل حضور مردم از بین می رود. می توانند کوههای بزرگ را جابجا کنند؛ این یک حقیقت آشکاری است که بسیاری از تحلیل گران اجتماعی این حقیقت را درست لمس و درک نکرده اند اما ما این را لمس کرده ایم.

هنر امام بزرگوار ما این بود که مردم را وارد صحنه کرد. مردم با جسمشان، با حضورشان، آمدند و آنچه را که می خواستند و بر آن همت گماشته بودند، آن را با حضور خود تثبیت کردند. همه موانع سیاسی و غیرسیاسی و استعمار و قدرتهای عظیم جهانی که بر امور ملتها مسلطند، در مقابل این حضور مجبورند که عقب نشینی کنند. الان هم در هر نقطه ای از دنیا، اگر ملتها وارد میدان بشوند با هدف مشخص، با شعارهای مشخص، با ایمان راسخ در دل و عمل صالح در کنار آن؛ هیچ مانعی در مقابل آنها قادر به مقاومت نیست. این یک نسخه عمومی است. این نسخه را امام بزرگوار ما در انقلاب عمل کرد. یعنی خدای متعال کمک کرد به امام، در بیان او این نفوذ و تأثیر را قرار داد. در دلهای مردم اثر گذاشت. مردم به آن راه و به آن هدف مومن شدند و به دنبال ایمان، عمل متناسب با آن ایمان را مردم انجام دادند - عمل صالح یعنی آن عمل متناسب با ایمان-  لذا کاری انجام گرفت غیرقابل باور برای همه تحلیل گران سیاسی جهان. هم قدرتمندان، هم حاشیه ها، هم دنباله ها، هم دامنه ها همه در مقابل این حادثه و حضور مردم متحیر ماندند. بنابراین عنصر اول، عنصر حضور مردم است.اما عنصر دوم هم، عنصر ایمان دینی مردم است. ایمان دینی، آن معجزه گری است که قادر است اولا؛ همه مردم را بسیج کند و بیاورد. ثانیا؛ آنها را در صحنه نگه دارد و سختی ها را برای آنها هموار و آسان کند. هیچ ایمان دیگری این خصوصیت را ندارد. ایمان دینی می گوید شما اگر چنانچه فائق شدید و پیش بردید، پیروزید. اگرکشته هم شدید یا اگر زندان هم افتادید، پیروزید. چون به وظیفه عمل کرده اید. وقتی کسی یک چنین اعتقاد و ایمانی داشت این دیگر شکست برایش معنا ندارد. لذا وارد میدان می شود. این همان عاملی است که هم در صدر اسلام اثر کرد و هم در انقلاب ما اثر کرد. 9 دی این را نشان داد.

" بیانات رهبر انقلاب در دیدار با ستاد بزرگداشت ۹ دی (1390/9/21)


ادامه مطلب
تاریخ : شنبه 10 دی 1390 | 13:35 | نویسنده : ღ رهگذر غریب ღ | نظرات

  • paper | بلاگ اسکای | ایران موزه
  • شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic