هرچه گفتم صبرکن نشنید و رفت            برخیال خام من خندید و رفت

  پنجه زد بر روی وجدانش زمان                یک سخن از مثنوی پرسید و رفت

  شعله می زد در درونش آفتاب                 در پی ایثار دل رقصید و رفت

   من اسیر وسوسه، او پرخروش                روی شهر غم زده بوسید و رفت

  رمز شیدایی بلند آوازه شد                    در دلش بوی خدا پیچید و رفت

  چشم می گون شبش پرخاطره                خفتگان را دانه می پاشید و رفت

  وصله کرد خود را به سقف آسمان             یک سبد شبنم زخون برچید و رفت

  در سپیده دم به هنگام اذان                   صوت لبیک خدا بشنید و رفت

 تاریخ : سه شنبه 23 اسفند 1390 | 14:12 | نویسنده : ღ رهگذر غریب ღ | نظرات

 

شهادت سرآغاز پایندگی است
نترسم زمرگی که خود زندگیست


 

 شهید منتظر مرگ نمی‌ماند، این اوست که مرگ را برمی‌گزیند. شهید پیش از آنکه مرگ ناخواسته به سراغ او بیاید، به اختیار خویش می‌میرد و لذت زیستن را نیز هم او می یابد نه آن کس که دغدغه مرگ حتی آنی به خود او وانمی‌گذاردش و خود را به ریسمان پوسیده غفلت می‌آمیزد.تاریخ : شنبه 20 اسفند 1390 | 17:06 | نویسنده : ღ رهگذر غریب ღ | نظراتتاریخ : شنبه 20 اسفند 1390 | 16:52 | نویسنده : ღ رهگذر غریب ღ | نظرات

یادت به خیر ای که دلت آفتاب بود

مهرت زلال و عشق تو همرنگ آب بود


یادت به خیر ای که سرا پا وجود تو


همچون فرشتگان خدا روح ناب بود


یادت به خیر باد، که با ماه روی تو


این تیره آسمان دلم پر شهاب بود


میریخت قطره قطره محبت ز چشم تو


احساست از سلاله ی تُرد حباب بود


وقتی که بامداد جدایی فرا رسید


قلبم هنوز روی دلت گرم خواب بود


می بینمت دوباره
؟ دلم این سؤال کرد


دردا که این سؤال دلم بی جواب ماند

 تاریخ : چهارشنبه 17 اسفند 1390 | 14:40 | نویسنده : ღ رهگذر غریب ღ | نظرات

 

رای من یعنی که یار حیدرم

رای من یعنی مطیع رهبرم

 

 

 همه با هم با صلابت و اقتدار هر چه بیشتر

 

                   و حضور با شکوه تر؛ 

 

                               پای صندوق های رأی حاضر می شویم.تاریخ : پنجشنبه 11 اسفند 1390 | 11:54 | نویسنده : ღ رهگذر غریب ღ | نظرات

                                                                                                                     

به آستانه روز دوازدهم اسفند رسیده ایم. روزی که شاید بسیاری از ما درباره آن در این ایام اندیشیده ایم، حرف زده ایم، فکر کرده ایم و به رای دادن، رای ندادن و نحوه انتخاب خود و نامزدهای احتمالی فکر کرده ایم.  هر کدام از ما درباره این که  آیا در انتخابات شرکت می کنیم و یا نه و هم چنین  ملاک های ما برای رای دادن فکر کرده ایم .

شاید در این ایام که غرب از تمام توان خود برای زمین زدن نظام اسلامی و ناامید کردن مردم از جمهوری اسلامی استفاده کرده و تحریمهای بی سابقه ای را به مرحله اجرا درآورده و از سوی دیگر مدام برای حمله نظامی چنگ و دندان نشان می دهد و در خیال خام خود گمان می کند میان مردم و نظام شکاف افتاده است، شرکت در انتخابات ضمن نشان دادن همبستگی ملی ، به دشمن نشان خواهد داد که در صورت هرگونه اقدام نابخردانه با اکثریت مردم ایران رو برو خواهد بود. شاید بتوان در این راستا سخن رهبر حکیم انقلاب را تفسیر کرد که فرمودند:

 « حساسیت این دوره از انتخابات به این علت است که جبهه استکبار همه تیرهای خود را بر ضد ملت ایران، خرج کرده و به تیرهای آخر رسیده است، بنابراین مردم باید بایستند و عزم و اراده خود را به رخ دشمن بکشند تا جبهه استکبار بداند که در مقابل این ملت نمی تواند مقاومت کند. »

  

حرف آخر:

به نظر می رسد شرکت در این انتخابات نه تنها امری مربوط به سیاست داخلی کشور ماست که تضمین کننده امنیت ملی ما در عرصه بین الملل است.  لذا  نه تنها انتخابات مظهر تجلی اراده مردم  و جمهوریت نظام است ، بلکه در این دوره  تضمین‌گر امنیت ملی است و حضور آحاد ملت در انتخابات پیش‌رو سبب استمرار گفتمان انقلاب اسلامی و خوشحالی حامیان انقلاب و یاس دشمنان خواهد شد. بنابراین  همه ما از همه طبقات، قومیتها، نگاهها ، جناحها و سلایق باید بکوشیم که در این امر خطیر و سرنوشت‌ساز مشارکت داشته باشیم و تامین کننده منافع و امنیت ملی باشیم.

 

 تاریخ : پنجشنبه 11 اسفند 1390 | 11:30 | نویسنده : ღ رهگذر غریب ღ | نظرات

 

  این رای که برگ امتحان من وتوست   

طومار هویت جهان من و توست

 من تو ، تو منی ، بگو بفهمد دنیا

  ما حاصلی از جمع میان من وتوستتاریخ : چهارشنبه 10 اسفند 1390 | 14:23 | نویسنده : ღ رهگذر غریب ღ | نظرات

 

شعری از شهید محمد تورجی زاده :

                                         هیهات، مصیبتی است تنها ماندن

هنگام رحیل همرهان جا ماندن

سخت است زمان هجرت هم قفسان

مبهوت قفس شدن ز ره واماندن

در چون و چرای حسرت هستی

تاچند اسیر خودسری‌ها ماندن

در حسرت پر کشیدن از دام وجود

ماندیم و نبود در خور ما ماندن

مشتاق رحیل و بال و پر سوخته‌ایم

                                       سخت است در این سرا خدایا ماندنتاریخ : دوشنبه 8 اسفند 1390 | 11:06 | نویسنده : ღ رهگذر غریب ღ | نظرات

 

با اصل انتخابات دشمنند


دشمنان ما مى‌خواهند اصلاً انتخابات برگزار نشود. چرا؟ براى این‌كه بتوانند شاهدى بیاورند كه در ایران مردم‌سالارى و دمكراسى نیست. وقتى ما انتخابات برگزار مى‌كنیم، حربه‌ى آن‌ها گم مى‌شود. بنابراین اولین خواسته‌هاى آن‌ها برگزار نشدن انتخابات است؛ كمااین‌كه زمان برگزارى انتخابات مجلس هفتم هم تلاش كردند انتخابات را تعطیل كنند؛ اما خدا نگذاشت.
بیانات در دیدار دانشجویان و اساتید دانشگاه‌هاى استان كرمان 19 اردیبهشت سال86
 

 

تلاش دشمن برای حذف حضور مردم


بدانید مخالفان این كشور، دشمنان این ملت، دشمنان بهروزى ایران، دشمنان پیشرفت و ترقّى ملت ایران و دشمنان نظام جمهورى اسلامى هرچه بتوانند، انجام مى‌دهند تا مردم را از حضور در صحنه‌ى انتخابات مجلس شوراى اسلامى و هر صحنه‌ى دیگرى باز بدارند. تا امروز نتوانسته‌اند؛ به حول و قوّه‌ى الهى در آینده هم نخواهند توانست.
بیانات در اجتماع بزرگ مردم قزوین‌ 25 آذر سال 82
 

 

ملت‌ها به انتخابات ایران نگاه می‌كنند!


من مطمئنم كه این انتخابات براى ملتهاى دیگر هم یك نشانه‌اى است. براى همین هم هست كه دستگاه‌هاى خبیث استكبار، از آمریكا و انگلیس و صهیونیست‌ها و دیگران، دارند مرتباً تلاش می‌كنند كه این انتخابات را به یك جورى خراب كنند، مخدوش كنند. كشورهاى دیگر نگاه می‌كنند ببینند این پیشكسوت انتخاباتى و انقلابى - كه ملت ایران است - چه كار خواهد كرد. ملت ایران در این زمینه، جزو پیشكسوتهاست. ملتهاى دیگر نگاه می‌كنند ببینند انتخابات در ایران به كجا خواهد رسید. استكبار دوست دارد كه انتخابات در كشور ما آنچنان بشود كه ملتها را مأیوس كند.
بیانات در دیدار مردم قم به مناسبت سالروز ۱۹دی ۱۳۹۰

گوش ملت به این حرف‌ها بدهكار نیست!


این ملت، در آستانه‌ى یك آزمایش بزرگ، یعنى انتخابات مجلس شوراى اسلامى است. جنجالهاى تبلیغاتىِ صهیونیست‌ها و امریكایی‌ها هم، اساساً، به همین خاطر است. هروقت فكر مى‌كنند كه خواهند توانست ملت را از یك اقدام اساسى باز بدارند، دریغ نمى‌كنند. مردم، از مدّت‌ها پیش منتظرند كه در روز جمعه، به پاى صندوقهاى رأى بروند، و آن‌ها، براى این‌كه ذهن‌ها را به جاى دیگرى متوجّه كنند، در رسانه‌هاى مزدور خود، شعارهاى ضدّ ملت ایران و ضدّ نظام جمهورى اسلامى سر مى‌دهند. اما گوش ملت ما، به این حرف‌ها بدهكار نیست.
بیانات در «دانشكده افسرى» 16 اسفند 74تاریخ : دوشنبه 8 اسفند 1390 | 10:44 | نویسنده : ღ رهگذر غریب ღ | نظرات

 

مجلس باید آینه‌ تمام ‌نماى ایستادگى بر سر منافع ملى و مقابله ‌با سلطه‌ جویان

جهانى باشد.حفظ مصلحت عمومی و اسلام مقدم است بر حفظ مصلحت شخص.

چه بسا با یک انحراف شما، یک انسان آبرومند در جامعه ساقط شود و شرف یک

مومن خدشه دار گردد. ملت ایران و نظام اسلامى ایستاده است و مى‌خواهد از

 هویت و استقلال و عزت ملىِ خود دفاع کند. عده‌ ای مى‌خواهند بر این اراده و عزم

دست ‌اندازى کنند؛ دعوا سر این است. مجلس در این دعواى اصولى، اساسى، تعیین

کننده و سرنوشت‌ ساز باید جایگاه روشنى داشته باشد؛ چون شما نماینده‌ این ملتید.

 این ملت را در انتخابات مى‌بینید، در تظاهرات و راهپیمایى‌ ها مى‌بینید، در شعارها

مى‌بینید، در درخواستها و مطالبات مى‌بینید؛ مى‌بینید این ملت، کیست و چیست؟

 مجلس باید آینه‌ تمام ‌نماى اقتدار ملى و عزت ملى و ایستادگى بر سر منافع ملى و

مقابله‌ با سلطه‌ جویان و سیطره‌ خواهانِ جهانى و بین‌المللى باشد.تاریخ : چهارشنبه 3 اسفند 1390 | 14:43 | نویسنده : ღ رهگذر غریب ღ | نظرات

 

به گزارش وصال به نقل از خبرگزاری فارس ، 9 هزار و 130 نفر از اساتید برجسته کشور در تبیین شرایط حساس جهانی و دعوت مردم به شرکت در انتخابات بیانیه‌ای صادر کردند.

در این بیانیه آمده است: انقلاب اسلامی، پدیده بی‌نظیر دوران معاصر بوده که مبدأ ارائه مدل نوین در مردم‌سالاری دینی در جهان شده است؛ این گفتمان، زیست جدیدی را با رویکرد معنوی برای حیات طیبه بشریت مطرح کرده که ظهور و بروز آن ضمن شکستن طلسم حاکم بر مناسبات جهان و احیای مبارزه‌خواهی و مقاومت در برابر استبداد جهانی، درصدد پیشرفت و تعالی انسان‌ها مبتنی بر انتخاب و حرکت مردم در سایه‌سار دین اسلام و تحقق وعده‌های الهی است.

این بیانیه می‌افزاید: امروز انقلاب اسلامی در دهه چهارم حیات پرافتخار خود به منشأ عمده تحولات در عرصه بین‌الملل به ویژه در خاورمیانه تبدیل شده است، به گونه‌ای که به اذعان عمده اندیشمندان، کانون اصلی تأثیرگذاری حرکت فزاینده بیداری اسلامی در منطقه و الهام‌بخشی ملت‌های آزادی‌خواه و عدالت‌طلب جهان را انقلاب اسلامی می‌دانند.

پیامد روند قدرت‌یابی روزافزون جمهوری اسلامی به عنوان مهمترین دستاورد انقلاب اسلامی و فرایند رو به رشد بیداری اسلامی و نیز تداوم دومینوی سقوط حکومت‌های استبدادی وابسته به غرب و جایگزینی حکومت‌های مردمی در شمال افریقا و خاورمیانه همچنین جنبش ضدسرمایه‌داری وال‌استریت، منجر به امید مضاعف نسبت به آینده در دوستان انقلاب اسلامی و نگرانی و عصبانیت دشمنان و در رأس آنها امریکایی‌ها و صهیونیست‌های تروریست‌پرور شده است.

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: بر همین اساس نظام سلطه با محوریت آمریکا در تلاش است تا در ادامه مدیریت شکست‌خورده در جهان، با بهره‌گیری از تشدید فشارهای سیاسی و اقتصادی بر جمهوری اسلامی ایران، درصدد تغییر وضعیت تحولات منطقه‌ای و جهانی و انحراف افکار عمومی از بحران‌های ناشی از نظام سرمایه‌داری برآمده و با طرح اسلام‌هراسی و ایران‌هراسی، مهار داخلی انقلاب اسلامی و از هم‌گسیختگی درونی جمهوری اسلامی را دنبال کند.

 

برای خوندن متن کامل بیانیه به ادامه مطلب مراجعه کنید.


ادامه مطلب
تاریخ : چهارشنبه 3 اسفند 1390 | 14:24 | نویسنده : ღ رهگذر غریب ღ | نظراتتاریخ : چهارشنبه 3 اسفند 1390 | 14:20 | نویسنده : ღ رهگذر غریب ღ | نظرات

 

نمی دانید ; واقعا نمی دانید ; چه لذتی دارد وقتی سیاهی چادرم ، دل مردهایی که چشمشان به دنبال خوش رنگترین زن هاست را میزند.


نمی دانید ; واقعا نمی دانید ; چه لذتی دارد وقتی مردهایی که به خیابان می آیند تا لذت ببرند،ذره ای به تو محل نمی دهند.


نمی دانید ; واقعا نمی دانید ; چه لذتی دارد وقتی شاد و سر خوش ،در خیابان قدم می زنید در حالی که دغدغه این را ندارید که شاید گوشه ای از زیبایی هایتان ،پاک شده باشد و مجبور نیستید خود را با دلهره ،به نزدیکترین محل امن برسانید تا هر چه زودتر، زیبایی تان را کنترل کنید ;زیبایی از دست رفته تان را به صورتتان باز گردانید و خود را جبران کنید.


نمی دانید ; واقعا نمی دانید ; چه لذتی دارد وقتی در خیابان و دانشگاه و … را می روید و صد قافله دل کثیف، همراه شما نیست.


نمی دانید ; واقعا نمی دانید ; چه لذتی دارد وقتی جولانگاه نظرهای ناپاک و افکار پلید مردان شهرتان نیستید.


نمی دانید ; واقعا نمی دانید ; چه لذتی دارد وقتی کرم قلاب ماهی گیری شیطان برای به دام انداختن مردان شهر نیستید.


نمی دانید ; واقعا نمی دانید ; چه لذتی دارد وقتی می بینی که می توانی اطاعت خدایت را بکنی،نه هوایت را.


نمی دانید ; واقعا نمی دانید ; چه لذتی دارد وقتی در خیابان راه می روید ;در حالی که یک عروسک متحرک نیستید ;یک انسان رهگذرید.


نمی دانید;واقعا نمی دانید چه لذتی دارد این حجاب!


 

خدایا ... لذتم مدام باد.


تاریخ : چهارشنبه 3 اسفند 1390 | 13:59 | نویسنده : ღ رهگذر غریب ღ | نظرات

 

اقدام مقتدرانه و عزتمدارانه وزارت نفت جمهوری اسلامی مبنی بر توقف صادرات نفت به شركت های فرانسوی و انگلیسی مشت محكمی بر دهان دشمنان كنیه توز و یاوه گویان مستكبر بود.

به گزارش وصال به نقل از سایت رسمی بسیج ؛در پی اقدام متقدرانه وزارت نفت در توقف صادرات نفتی به برخی كشورهای غربی اطلاعیه ای صادر كرد كه متن آن در ذیل آمده است:

مقام معظم رهبری: لازمه نصرت الهی، مجاهدت و بجا آوردن حق جهاد است.

اقدام مقتدرانه و عزتمدارانه وزارت نفت جمهوری اسلامی مبنی بر توقف صادرات نفت به شركت های فرانسوی و انگلیسی مشت محكمی بود بر دهان دشمنان كنیه توز و یاوه گویان مستكبر.

این حركت افتخارآمیز، برگ زرین دیگری بر اوراق تاریخ پرشكوه ملت غیور و آزاده ایران اسلامی است.

بسیجیان جان بركف، سربازان امام خامنه ای (مدظله العالی) همراه و همدل با تمامی آحاد مردم، این اقدام غرورآفرین را حمایت نموده و آن را نشانه نصرت الهی و پیروزی اسلام عزیز بر شیطان بزرگ می دانند.

ما بسیجیان از دولت خدمتگذار می خواهیم ضمن اعتماد بیشتر به جوانان ایرانی؛ با دستور قاطع واردات هرگونه كالا از كشورهای فرانسه و انگلیس به طور كامل ممنوع كنند و مطمئن باشند دانشمندان و صنعتگران جوان، قابلیت تولید همه نیازهای كشور را دارند.

قطع واردات بهترین فرصت برای حل مشكل بیكاری و شكوفایی چشمگیر صنعت وفناوری كشور خواهد بود.تاریخ : چهارشنبه 3 اسفند 1390 | 13:28 | نویسنده : ღ رهگذر غریب ღ | نظرات

 

اهمیت اوّلِ انتخابات به‌خاطر این است كه انتخابات سنگر كشور است؛ حضور مردم در پاى صندوقهاى رأى، مصون‌ساز سرنوشت ملت و مردم است و دشمن را از تعرّض و تجاوز و پُررویىِ بیشتر باز مى‌دارد. (1)

آنچه كه امروز میخواهم به شما بگویم، این است كه ملت ایران انتخابات را قدر بدانند. انتخابات یك نمایشگاه است براى نشان دادن عزم و رشد ملى ملت ایران، استقامت ملت ایران، دانائى و هوشیارى ملت ایران، پایبندى ملت ایران به نظام مردم‌سالارى دینى. (2)


انتخابات مصونیت‌بخش به كشور است. آن چیزى كه هیبت این ملت را حفظ میكند، قدرت معنوى او را به رخ دشمنان میكشاند و آنها را از تعرض منع میكند و میترساند، حضور مردمى است؛ كه یكى از مظاهرش همین انتخابات است.(3)


من مطمئنم كه این انتخابات براى ملتهاى دیگر هم یك نشانه‌اى است. براى همین هم هست كه دستگاه‌هاى خبیث استكبار، از آمریكا و انگلیس و صهیونیستها و دیگران، دارند مرتباً تلاش میكنند كه این انتخابات را به یك جورى خراب كنند، مخدوش كنند. كشورهاى دیگر نگاه میكنند ببینند این پیشكسوت انتخاباتى و انقلابى - كه ملت ایران است - چه كار خواهد كرد. ملت ایران در این زمینه، جزو پیشكسوتهاست. ملتهاى دیگر نگاه میكنند ببینند انتخابات در ایران به كجا خواهد رسید. استكبار دوست دارد كه انتخابات در كشور ما آنچنان بشود كه ملتها را مأیوس كند.(4)

 بیانات در خطبه‌هاى نماز جمعه تهران‌ 24/11/1382  .1
2. بیانات در اجتماع عظیم مردم یزد 12/10/1386
3. خطبه‌های نماز جمعه تهران 14/11/1390
4. بیانات در دیدار مردم قم به مناسبت سالروز
۱۹ دی 19/10/1390تاریخ : چهارشنبه 3 اسفند 1390 | 09:46 | نویسنده : ღ رهگذر غریب ღ | نظرات

 

مجلس؛ مظهر اراده مردم


مجلس شوراى اسلامى، یك مركز اساسى و تعیین‌كننده براى انقلاب است. همه‌ى سر رشته‌هاى امور، به مجلس شوراى اسلامى بر مى‌گردد. مجلس، مظهر حضور و اراده‌ى مردم در صحنه‌هاى گوناگون سیاسى و اقتصادى است. اگر مردم چیزى را در زمینه‌هاى اقتصادى یا سیاسى بخواهند كه بشود یا نشود و چیزهایى را بخواهند كه به سرنوشت كشور ارتباطى پیدا مى‌كند، باید اراده‌ى خویش را از حنجره و زبان نماینده‌ى خود بیرون بدهند و به صورت قانون درآورند و این قانون در سطح كشور عمل بشود. این، تأثیر مردم در قانونگذارى است.

بیانات در دیدار خانواده‌های شهدا و ایثارگران و دست‌اندركاران برگزاری انتخابات 22/09/1368

 

انتخابات؛ نقطه وصل مردم و نظام

انتخابات، آن نقطه‌ى اساسى وصل افكار و آراى مردم به بدنه‌ى نظام اجرایى است. اگر انتخابات - همچنان كه بحمداللَّه در گذشته همین‌طور بوده است - با حضور مردم، با اراده‌ى مردم، با آزادى كامل مردم و انتخاب آزادانه‌ى آنها انجام بگیرد، و حداكثر آگاهى از سوى مردم به كار برود، تا این‌كه افراد صالح و شایسته و حقیقتاً حایز شأن نمایندگى این ملت عظیم، به مجلس فرستاده بشوند، نظام اسلامى مى‌تواند مطمئن باشد كه در جهت آرزوها و هدفهاى خود در حركت است. این، نقش انتخابات و شأن والاى انتخابات است.


بیانات در دیدار با وزیر و مسؤولان وزارت كشور و استانداران‌ 27/09/1370تاریخ : چهارشنبه 3 اسفند 1390 | 09:19 | نویسنده : ღ رهگذر غریب ღ | نظرات

 

یک روز در صدر اسلام ، دشمنان به نظرشان رسید که با شعب ابی طالب و  محاصره ی اقتصادی مسلمان ها ، آنها را از پا بیندازند، اما نتوانستند . این روسیاه های بد محاسبه گر خیال می کنند ما امروز در شرایط شعب ابی طالبیم. این جور نیست. ما امروز در شرایط شعب ابی طالب نیستیم ، ما در شرایط بدر و خیبریم. ما در شرایطی هستیم که ملت ما نشانه های پیروزی را به چشم دیده است ، به آنها نزدیک شده است ، به بسیاری از مراحل پیروزی ، با سرافرازی دست پیدا کرده است.تاریخ : دوشنبه 1 اسفند 1390 | 18:16 | نویسنده : ღ رهگذر غریب ღ | نظرات

  • paper | بلاگ اسکای | ایران موزه
  • شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات